12 Mayıs 2015 Salı


Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslararası müzik çevrelerinde çok konuşulan Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisi, 6-11 Eylül 2015 tarihleri arasında, sekizinci kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, İtalyan Kültür Merkezi, Adam Mickiewicz Enstitüsü, Polonya Ulusal Operası işbirliğiyle ve Borusan Sanat’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek yarışmada final jürisine Luciana Serra başkanlık edecek. Yarışma, opera alanında uzman ve etkili üyelerden oluşan uluslararası jürisi kadar, kariyerlerinde dünya çapında hızlı bir çıkış yakalayan finalistleri ile de adından övgüyle söz ettiriyor.

Haziran ayı boyunca altı farklı Avrupa ülkesinde yapılacak ön elemelerinde Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok ülkeden şancının kendini göstermeye çalışacağı Leyla Gencer Şan Yarışması’na başvurular için son tarih 1 Haziran Pazartesi. Yarışmaya başvuracak adayların, katılım belgelerini 1 Haziran 2015 Pazartesi akşamına kadar info@leylagencer.org e-posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Ön Elemeler, 10-30 Haziran Tarihleri Arasında Avrupa’nın Altı Farklı Şehrinde


8. Leyla Gencer Şan Yarışması ön elemeleri, 10 Haziran’da Paris, 11 Haziran’da Londra, 14 Haziran’da Berlin, 18 ve 19 Haziran’da Milano, 23 Haziran’da Varşova ve 29 ve 30 Haziran’da İstanbul olmak üzere altı farklı şehirde La Scala Tiyatrosu Akademisi başkanlığında oluşturulan uluslararası jüriler karşısında gerçekleştirilecek.

Yarışması’nın İstanbul’da gerçekleştirilecek finallerinde yine dünyanın dört bir yanından genç şancılar dereceye girmek için mücadele edecekler. 10 Eylül’düzenlenecek yarı finalde belirlenecek 8 finalist, 11 Eylül Cuma akşamı Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek final gecesinde, Antonio Pirolli yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın eşliğinde jüri ve izleyiciler karşısına çıkacak.

Link : www.leylagencer.org/tr/yarisma.asp?cid=117&k1=yarisma


0 yorum:

Yorum Gönderme