28 Şubat 2017 Salı

Güvenli internet kullanımının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesine katkı sağlamak, güvenli internet kullanımında çocuğumuza mahremiyet eğitimini öğretmek amacıyla öğrenci ve öğretmenlerin katılımına açık  “Güvenli İnternet Kullanımı Yarışması’’ düzenlenecektir.

Proje ile güvenli internet kullanımının çocuklarımızın psikolojik ve sosyal açıdan gelişimine katkı sağlayacağının anlatılması, çocuk ve gençlerimizin, sakıncalı bir durumla karşılaşmaması için bilinçlenmesi, sakıncalı bir durumda karşılaştıklarında ailelerine bu durumu bildirmelerinin anlatılması hedeflenmektedir. Modern çağın bir gereksinim haline gelen internet, hepimizin hayatında yer edinmiştir. İnternet başta eğitim olmak üzere iletişim, yaratıcılık, eğlence, iş, alışveriş için sık kullanılan bir platformdur. İnternet kullanımının gerekli olduğu bir çağda yaşıyoruz.  Hayatımızda internetin olmadığı bir zaman düşünemeyiz. ”Hem ihtiyacımızı giderecek hem de bizim için sakıncalı bir durum oluşturmadan nasıl internet kullanmamız gerektiğini anlatmalıyız” ana teması ile Güvenilir İnternet Kullanımı Yarışması düzenlenecektir.

Güvenilir İnternet Kullanımı Yarışması gençlerimizin internet teknolojisine katkıda bulunmaları için uluslararası  bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Yarışma, online katılımı esas alan yaklaşımıyla internet teknolojisinin avantajlarından yararlanarak dünya milletlerinden katılımcılara açık olacaktır. ÇOCUKLARIMIZ İNTERNETTE GÜVENDE Mİ? temasıyla gerçekleştirilecek yarışmaya ulusal ve uluslararası düzeyde öğrenci ve öğretmenler katılacak.  Yarışmacılar yarışmaya resim ve kompozisyon türündeki eseri ile katılacaktır.


Başvurular:  Yarışmaya katılım http://www.uzeyad.org/ adresinden ve www.guvenlinternet.com  web sitesi üzerinden 1 Şubat 2017 - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında olacaktır. Eser sahipleri, online katılım ile bu iki adrese eserlerini ve projelerini kendilerine uygun kategorilere yükleyerek yarışmaya katılabileceklerdir. Başvurularda eser sahibinin imzası, adı soyadı ve elektronik posta adresinin bulunduğu ve web sitesinde yer alan Başvuru ve Bilgi Formlarıyla birlikte gönderilmelidir. Eserler CMYK renk sisteminde, jpg ya da pdf formatında, 300 dpi çözünürlükte olmalıdır. ZIP veya RAR gibi herhangi sıkıştırma programı kullanılmamalıdır. Gmail hesapları 10 MB üzerindeki dosyaları alabilir. Eserlerle birlikte doldurulması gereken Başvuru formları (Öğrenci Başvuru Formu, Veli Onay Formu, Öğretmen Başvuru Formu) eksiksiz ve doğru olmalıdır. Eksik ve yanlış bilgilendirme söz konusuysa eser(ler) yarışma hakkını kaybederler. Başvuru yapanların ad ve soyadları her gün güncellenen yarışma sitesinde duyurulacaktır. Yarışmaya katılan tüm eserler ön değerlendirmeyle teknik açıdan incelenecek. Ön değerlendirme sürecini tamamlayanlar telekonferans ve/veya görüntülü bağlantı gibi internet tabanlı çözümlerin uygulanacağı bir süreç sonunda uluslararası jüri tarafından nihai olarak değerlendirilecek. Yarışma jürisi ve ödül töreni detayları daha sonra belirlenecek. Tüm kategorilerde yarışma sonuçları http://www.uzeyad.org ve www.guvenlinternet.com adreslerinden 23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilan edilecektir.

Daha fazla bilgi için: https://drive.google.com/open?id=0B2dJI8YOBCsmNEhDdl9iT195WnM
0 yorum:

Yorum Gönderme